Patarimai

Dovanų kuponai

Reikia solidžios dovanos gimtadienio, mokyklos baigimo ar kalėdų proga? Iš tiesų progų padovanoti fotosesiją yra daugybė. Siūlau įsigyti asmeninės fotosesijos, verslo portretų ar šeimos fotosesijų dovaų kuponus.

Jums įsigijus dovanų kuponą paprašysiu gavėjo kontaktų ir datos, kuoet dovanų kuponas jau tikrai tikrai bus įteiktas. Tuomet brūkštelsiu trumpą laiškelį dovanos gavėjui ir papasakosiu ką jis gavo, paprašysiu su manimi susisiekti, kad galėtume toliau bendrauti.

Read More

Verslo portretai vyrams

Kaip atrodys jūsų verslo portretų fotosesija priklauso nuo to, kokia jūsų profesija. Kaip sakau kiekvienam savo klientui – skirtingai fotografuočiau psichologą ir teisininką. Tikslią jūsų fotosesiją aptariame jums užsisakius fotosesiją ir rezervavus laiką. Galbūt nuspręsime fotografuoti lauke, o galbūt pamėginsime keletą skirtingų fonų studijoje. 

Į fotosesiją reikėtų atsinešti keletą skirtingų rūbų komplektų. Taip galėsime nufotografuoti nuotraukų, kurios atrodys fotografuotos skirtingu metu. Sunku tiksliai nusakyti, kokius rūbus atsinešti, kadangi kiekvienos profesijos atstovas rengiasi skirtingai. Svarbiausia, kad rūbai būtų išlyginti, vienspalviai, kokybiški. Žinoma, visoms situacijoms yra išimčių, todėl prieš fotosesiją būtinai aptarsime jūsų idėją.

Labai svarbi fotosesijos dalis – šukuosena. Rekomenduoju pasiplanuoti fotosesiją po apsilankymo kirpykloje. Grimas fotosesijai tikrai nėra būtinas, bet jeigu jūsų veidas yra linkęs blizgėti, galima prieš fotosesiją uždėti šiek tiek bespalvės pudros. 

 

Kadangi verslo portretai dažniausiai fotografuojami iki pusės, batai nėra labai svarbus akcentas. Nebent fotosesijos idėja jus fotografuoti visu ūgiu. 

Plaukai ir fotosesija

Pradėsiu nuo to, kad bet kurioje fotosesijoje svarbu žinoti kas tinka ir patinka tau pačiai. Todėl daug apie šukuosenų stilius nesiplėsiu. Asmeninėje fotosesijoje man gražu garbanos arba lengvas pabangavimas. Verslo portretuose labai romantiškų garbanų nesirinkčiau – tinkamiau atrodo tiesūs plaukai arba lengvų bangelių šukuosena. Tačiau nebūtina rinktis to, kas įprasta. Galbūt tau labiausiai tinka tiesūs plaukai? O galbūt kuodelis ar supynimas? Fotosesijoje tinka viskas, kas atlikta kokybiškai.

Labai svarbu teisingai paruošti plaukus fotosesijai. Į fotosesiją reikėtų ateiti su iš vakaro, arba ryte išplautais plaukais. jie turėtų būti sausi. Ir svarbiausia – nepadauginti plaukų aliejaus, kadangi tuomet plaukai sunkiau išlaiko formą ilgą laiką.

Jeigu fotosesijai bus sukamos garbanos, labai svarbu suprasti, kad nuo tavo plaukų priklausys ir kaip atrodys tavo garbanos. Gražios garbanos prasideda nuo tinkamo iškarpymo. Todėl kiekvienos merginos rezultatas gali skirtis. Daug lengviau formuoti dažytus plaukus – jie paklusnesni ir ilgiau išlaiko tą pačią formą. Jeigu tavo plaukai niekada nebuvo dažyti ir yra labai sveiki, reikėrų pranešti tai prieš fotosesiją. Labai puiku, kad gali džiaugtis tokiais plaukais, tačiau mūsų komandai reikia sukurti papildomą planą, kad viskas gautųsi puikiai.

Jeigu fotosesijai ruošiesi pati, rekomenduoju pamėginti keletą šukuosenų savaitę prieš fotosesiją. Galbūt pažiūrėti keletą Youtube video kaip merginos darosi šukuoseną, kuri tau patinka. Pamėginti tai padaryti pačiai. Ir žinoma, pasižiūrėti, ar šukuosena išsilaiko bent kelias valandas.

Jeigu kažkas nesigauna, turi klausimų arba pamąstymų prieš fotosesiją, visada gali man paskambinti ar parašyti. Pasitarsime kartu :)

Patarimai fotosesijai. Makiažas

Šį įrašą galima būtų išskirstyti į dvi dalis. Jeigu ateinate į fotosesiją, kurioje jus dažys profesionali vizažistė, jūsų darbas – tinkamai paruošti veidą. 

Pirma. Visada rekomenduoju į fotosesiją ateiti nepasidažius. Kadangi, vos atsisėdus į vizažisto kėdę jūsų makiažas bus nuvalytas ir pradėtas nuo nulio. Gi odai daug lengviau, jeigu jos daug netrina ir nevargina su valikliais. Patyrusios vizažistės naudoja tikrai švelnią kosmetiką, tačiau visada geriau mažiau. 

Read More

5 patarimai, padėsiantys išsirinkiti fotografą sau

Lietuvoje yra daugybė fotografų, kurie yra be galo profesionalūs ir puikiai dirba savo darbą. Didžiuojuosi, kad gyvenu tokioje šalyje, kur nuolat galiu stebėti kuriančius žmones, iš jų mokytis ir bendradarbiauti. 

Kiekvienais metais atsiranda naujų fotografų, kątik baigusių studijas ar savo hobį paverčiantys fotografo darbu. Tai geras ženklas pirkėjams, kurie turi puikią galimybę išsirinkti iš didelės paslaugų ir kainų įvairovės.

Tačiau didelė įvairovė gali pakišti koją. Kaip joje išsirinkti tą fotografą, kurio nuotraukomis džiaugsitės ne vienerius metus? Vadovaudamiesi šiais patarimais, lengviau nuspręsite su kuriuo fotografu jums pakeliui.

1. Atsikratykite frazės ‚Pakankamai gerai‘!

Nesvarbu, ar tai asmeninė fotosesija, ar vestuvių dienos fiksavimas, fotografijos paslaugos yra pakankamai brangus ir ne kiekvieną dieną įsigyjamas pirkinys. Jūs turite būti tikri, jog gausite tokį produktą, kuris vertas vinies jūsų namų sienoje. Pakankamai gerai nufotografuota nuotrauka netiktų kabėti nei mano, nei jūsų svetainėje. Ji turi būti estetiška, perteikti emocijas ar užfiksuoti jums svarbią akimirką.

Read More

Šeimos fotosesija: didieji persirenginėjimai.

Untitled-1-copyŠiandien mano gyvenime buvo labai svarbi bei įdomi diena. Pagaliau pasiryžau nusipirkti paslaugą pas kitą fotografę bei būti savo šeimos nuotraukose. Kadangi mūsų yra net aštuoni, buvo ir ašarų, ir paskutinės minutės dėmių ant palaidinės, vėlavimo… Bet svarbiausia buvo daug juoko, šilumos ir bendrumo jausmo. Dėkoju fotografei Jelenai už pasiryžimą fotografuoti kitą fotografą (žinau, kaip tai sunku ir baisu) bei profesionalumą.  Kadangi gerų nuotraukų reikia palaukti, šį kartą įrašas apie šiek tiek kitokią šeimos fotografiją.

Šį rytą mes visi pasipuošėme, vyrai apsikirpo, merginos pasidarė makiažus, apsirengėme ”šventinius rūbus”. Suprantama, jog visi nuotraukose nori atrodyti gražūs. Nuotraukos bus tikrai geros, nei vieno šeimos nario netrūks ir jos tikrai kabės ant mūsų namų sienų. Tačiau kabės ir šios, aukščiau esančios nuotraukos. Nufotografavau juos netikėto apsilankymo Vilniuje metu. Nors mano Tėtis apsirengęs taip labai mano mamos nemėgtamus marškinėlius be rankovių, savo mėgstamiausius tikrai ne šventinius batus, o mano sūnėno marškinėliai būtų tikrai vienas paskutinių mano pasirinkimų. Ir tai tik pradžia sąrašo visų dalykų, kuriuos reikėtų pakeisti.

Tačiau šios nuotraukos atskleidžia tikruosius šeimos narių santykius bei jausmus.  Visos smulkmenos susideda į tai, kas jie iš tiesų yra. Tai du velniūkščiai, kurie myli vienas kitą iki begalybės ir visose gyvenimo akimirkose galėtų nešioti džinsus. Tai anūkas, kuris dievina savo senelį ir vis dar turi susidėti pirštus į burna, kai juokiasi – darė tai nuo pat kūdikystės. Tai senelis, kuriam jo anūkas yra neišsemiamos laimės šaltinis ir kuris yra greičiausiai įdegantis žmogus Lietuvoje (nors moksliškai neįrodyta, bet norėdama jus įtikinti pakomentuosiu, jog jis čia baltas). Ir jų abiejų akys labai labai siauros, kai jie šypsosi :)

Kokios turėtų būti mano išvados? Nors tai reikalauja nemažai drąsos, tačiau nebandykite prieš objektyvą paversti savo šeimos narių tobulais, įamžinkite juos su netobulumais, kurie juos paverčia jais. Šeimos fotožurnalistika – tai žanras, kuris atskleidžia šeimų santykius bei jų idilę su visais mažais puikiais netobulumais. Žinau, jog kitas mano užsakymas bus būtent tokiam fotografui (ir pranešiu savo šeimai tik likus kelioms valandoms iki fotosesijos pradžios, kad galėčiau išvengti tų didžiųjų persirengimų) :)

Fotografija ir jos vertė man

Fotografija – tai subjektas, mano manymu suprantamas labai skirtingai. Todėl norėjau pasidalinti savo priežastimis ir įspūdžiais, kurie mane stumia fotografuoti. Prisipažinsiu – rašyti blogą yra sunku. Dar sunkiau parašius įrašą jo neištrinti, nes ‘kas skaitys tokias banalybes?/tai neverta dėmesio’… Nors sutikdavau žmonių, kurie tikindavo, jog rašau įdomiai. Vieną dieną galiausiai supratau, jog ši kvailystė niekaip nesusijusi su mano fotografijos kokybe, su mano protu, originalumu ar kitomis savybėmis. Tai tik visiškai elementarus savęs nevertinimas. Nesugebėjimas mylėti savęs ir galvojimas, kad esi nevertas. Apgailėtina…

Ne ne, neturiu galvoje, kad aš apgailėtina – jau šiektiek išmokau mylėti save. Man tiesiog labai norisi apgailėti tuos metus, kai aš sakiau sau, kad esu neverta. O dar labiau verkti norisi, kai sutinku žmogų, kuris lygiai taip pat mano apie save. Nes aš jame matau savo klaidas, skausmus ir švaistomus metus.

Kai moteris ar mergina man sako, jog nenori fotografuotis, nes nėra fotogeniška, aš matau save, dar ne taip senai sakančią lygiai tą patį. O balsas viduje sakė – aš nesu graži, aš nesu elegantiška, aš nesu moteriška, o tai reiškia, kad jeigu kiti žmonės pamatys mane nuotraukose tokią, kokia aš nesu (graži, elegantiška ir t.t.), jie žinos, jie mane teis, jie išjuoks. Žinai ką? AŠ esu visi šitie dalykai ir dar daugiau. Tu taip pat.

Kiekvienoje savo fotografijoje aš matau ne kompoziciją, ne spalvas, ne apšvietimą. Aš matau moterį, su kuria aš praleidau nuostabią dieną, iš jos išmokau begalę įdomių dalykėlių. Aš matau tos moters akis ir iš jų atsispindi visas jos pasaulis. Ir aš žinau, kad visam jos pasauliui, visiems jos mylimiems žmonėms tos nuotraukos tampa neįkainojamos. Širdis suvirpa, kai įteikus nuotraukas vyras tyliai, bet išdižiai ištaria – “Čia mano žmona”, kai dukra žvelgia į mamos portretą ir didžiuojasi, kad užaugusi atrodys panaši į ją… Ir kai moteris nesijaučia verta fotografuotis, ji nuskriaudžia ne tik save, bet ir visus, kuriuos myli.

Šiais argumentais aš šventai tikiu. Jie mane stumia dirbti ir gyventi. O įrašo viršuje matote nuostabią, bet žinoma, sakančią, kad yra nefotogeniška trijų nerealių vaikų mamą Tatjaną. Džiaugiuosi jos grožiu ir dėkoju už nuostabią patirtį dirbant kartu…

TOP3 Mėgstamiausi Įvaizdžiai Fotosesijoms

 
Fotosesija nėra toks pirkinys, kurį perkame kiekvieną dieną. Pripažinkime – tai yra prabangos, pasilepinimo prekė. Todėl kiekvienai norisi gauti tobulas nuotraukas, kuriomis būtų galima džiaugtis ilgą laiką. Tačiau kartais visiems pritrūksta idėjų, o viena maža smulkmena gali sugadinti tiek nuotrauką, tiek nuotaiką :)

Savo klientėms prieš renkantis rūbus ir norimo makiažo, šukuosenos stilių siūlau paieškoti idėjų internete. Šį kartą pateikiu savo mėgstamiausius įvaizdžius, kuriais dažnai gėriuosi pinterest platformoje bei esant progai stengiuosi pritaikyti savo darbuose :)

1. Victoria’s Secret garbanos/makiažas

 

 

 Labai mėgstu šį įvaizdį – jis spinduliuoja moteriškumą, pasitikėjimą savimi bei sveiką kūną. Victoria’s Secret namų makiažas sukurtas pabrėžti kiekvienos moters privalumus – didelis dėmesys skiriamas tobulam akių šėšėlių sklaidymui, o veidą formuojantis kontūravimas bei sveikas švytėjimas yra tikras draugas mums visoms. Svarbiausia, makiažo nėra per daug, nėra aštrių linijų, veidai atrodo gaivūs ir neperkrauti.

Read More

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google