Untitled-1-copyŠiandien mano gyvenime buvo labai svarbi bei įdomi diena. Pagaliau pasiryžau nusipirkti paslaugą pas kitą fotografę bei būti savo šeimos nuotraukose. Kadangi mūsų yra net aštuoni, buvo ir ašarų, ir paskutinės minutės dėmių ant palaidinės, vėlavimo… Bet svarbiausia buvo daug juoko, šilumos ir bendrumo jausmo. Dėkoju fotografei Jelenai už pasiryžimą fotografuoti kitą fotografą (žinau, kaip tai sunku ir baisu) bei profesionalumą.  Kadangi gerų nuotraukų reikia palaukti, šį kartą įrašas apie šiek tiek kitokią šeimos fotografiją.

Šį rytą mes visi pasipuošėme, vyrai apsikirpo, merginos pasidarė makiažus, apsirengėme ”šventinius rūbus”. Suprantama, jog visi nuotraukose nori atrodyti gražūs. Nuotraukos bus tikrai geros, nei vieno šeimos nario netrūks ir jos tikrai kabės ant mūsų namų sienų. Tačiau kabės ir šios, aukščiau esančios nuotraukos. Nufotografavau juos netikėto apsilankymo Vilniuje metu. Nors mano Tėtis apsirengęs taip labai mano mamos nemėgtamus marškinėlius be rankovių, savo mėgstamiausius tikrai ne šventinius batus, o mano sūnėno marškinėliai būtų tikrai vienas paskutinių mano pasirinkimų. Ir tai tik pradžia sąrašo visų dalykų, kuriuos reikėtų pakeisti.

Tačiau šios nuotraukos atskleidžia tikruosius šeimos narių santykius bei jausmus.  Visos smulkmenos susideda į tai, kas jie iš tiesų yra. Tai du velniūkščiai, kurie myli vienas kitą iki begalybės ir visose gyvenimo akimirkose galėtų nešioti džinsus. Tai anūkas, kuris dievina savo senelį ir vis dar turi susidėti pirštus į burna, kai juokiasi – darė tai nuo pat kūdikystės. Tai senelis, kuriam jo anūkas yra neišsemiamos laimės šaltinis ir kuris yra greičiausiai įdegantis žmogus Lietuvoje (nors moksliškai neįrodyta, bet norėdama jus įtikinti pakomentuosiu, jog jis čia baltas). Ir jų abiejų akys labai labai siauros, kai jie šypsosi :)

Kokios turėtų būti mano išvados? Nors tai reikalauja nemažai drąsos, tačiau nebandykite prieš objektyvą paversti savo šeimos narių tobulais, įamžinkite juos su netobulumais, kurie juos paverčia jais. Šeimos fotožurnalistika – tai žanras, kuris atskleidžia šeimų santykius bei jų idilę su visais mažais puikiais netobulumais. Žinau, jog kitas mano užsakymas bus būtent tokiam fotografui (ir pranešiu savo šeimai tik likus kelioms valandoms iki fotosesijos pradžios, kad galėčiau išvengti tų didžiųjų persirengimų) :)