Šį įrašą galima būtų išskirstyti į dvi dalis. Jeigu ateinate į fotosesiją, kurioje jus dažys profesionali vizažistė, jūsų darbas – tinkamai paruošti veidą. 

Pirma. Visada rekomenduoju į fotosesiją ateiti nepasidažius. Kadangi, vos atsisėdus į vizažisto kėdę jūsų makiažas bus nuvalytas ir pradėtas nuo nulio. Gi odai daug lengviau, jeigu jos daug netrina ir nevargina su valikliais. Patyrusios vizažistės naudoja tikrai švelnią kosmetiką, tačiau visada geriau mažiau. 

Antra. Jeigu jūsų oda kartais šepretoja prieš padengiant ją pudra, vakare prieš fotosesiją reikėtų atlikti šveičiamąją kaukę. Tinka tiek parduotuvėje pirktą, tiek namuose iš natūralių produktų pagaminta. Jų receptų tikrai lengva rasti internete. Lengvai nušveitus odą gerai ją sudrėkinkite, tą patį padarykite atsikėlusi ryte. Štai ir viskas.

Trečia. Atsisėdus į vizažisto kėdę jūsų paklaus kokio makiažo norėtumėte. Čia tinka ir atsakymas nežinau, tuomet vizažistė dirbs taip, kaip jai atrodo gražiausia. Vis gi ji profesionalė! Tačiau jeigu žinote, kad norite švelnaus, arba ryškaus makiažo, sakykite, rodykite pavyzdžius ir kartu pasitarsite. 

Labai svarbu šiais laikais pakalbėti apie Instagram populiarų makiažą su labai ryškiais griežtais antakiais, labai daug produktų ir ryškumo. Vizažistės, su kuriomis dirbu aš, labiau mėgsta sklaidyti tokius žurnalus kaip Vogue ir ieškoti įdėjų, ugdyti savo skonį būtent taip. Nors ir ten būna įvairių makiažų, dažniausiai galime pamatyti modelius su labai “šviežiais” veidais, sveika oda, išryškintais tais veido bruožais, kurie tam modeliui būdingiausi, ryškiausi. Tai savo fotosesijoje norėčiau daryti ir aš. Nors nematau nieko blogo taip dažytis, tačiau toks makiažas labai pakeičia moterį, priartiną ją prie visų kitų, prie to pačio grožio standarto. Gi fotosesijoje norime atskleisti tave. Na tikiuosi paaiškinau gan suprantamai :) 

Jeigu nusprendėte, kad fotosesijai dažysitės pati, puiku! Nuoširdžiai nematau tame nieko blogo, kadangi dabar dauguma moterų ir merginų puikiai išmano savo veidą, kas joms tinka ir dažosi kaip profesionalės kiekvieną dieną. 

Retušuodama nuotraukas sutvarkysiu visas jūsų klaidas: netobulai paslėptą spuogelį ar mažą blizgėjimą. Paryškinsiu makiažą, jeigu lempų šviesą jį sušvelnins. Tad nėra ko jaudintis. 

Štai keli paprasti makiažo patarimai fotosesijai:

1. Dažykitės prieš langą – natūralioje šviesoje aiškiau matysite parėjimus tarp tonų. Taip pat galėsite geriau suvokti kaip atrodysite nuotraukose.

2. Geriausia pudros spalva – jūsų odos spalva. Esu šnekejusi su daug panelių, nemažai ir fotografavusi tokių, kurios mano, jog gražu tamsesnė pudros spalva. Tačiau tiesa ta, kad nei gyvenime, nei nuotraukose tai neatrodo labai natūralu. Tinkamą jums toną išsirinksite meginį plona linija užtepusios ant žandikaulio apačios ir palyginusios su kaklo ir veido spalva.

3. Naudokite matines spalvas. Tai tiesiog saugesnis kelias, kadangi blizgūs šešėliai gali atspindeti šviesą ir sukurti šviesesnę vieta ten, kur jus kūrėte šešėlį.

4. Nebijokite pasidažyti ryškiau. Intensyvi šviesa sušvelnina makiažą. Ir net jeigu fotosesija nevyks studijoje, fotografas gali naudoti atšvaitus ar blykstes, kurie darys ta pati, ką ir studijinės šviesos.

5. Naudokite birią pudrą. Taip išvengsite blizgancios odos, sutaupysite daug fotografo laiko ir nervų postprodukcijos metu ir būsite labiau tikra dėl fotosesijos rezultato.

6. Pasirūpinkite antakiais. Net jei nedažote antakių kiekvieną dieną, ruošiantis fotosesijai padarykite tai. Jūsų bruožai atrodys labiau išbaigti.

7. Priklijuojamoms blakstienoms – TAIP! Jos daro tikrus stebuklus, prideda simetrijos, gilumos. Taip pat gali padėti sukurti ivairiausius ivaizdžius. Tik nereikia persistengti :)

8. Naudokite juoda akių tušą. Jeigu dažniausiai naudojate rudą ar kitos spalvos tušą, šį kartą į rankas paimkite juodą. Dėl tų pačių apšvietimo priežasčių juodas tušas geriau išryškins akis.

9. Nepamirškite savęs. Nors ruošiantis fotosesijai tikrai verta pasidažyti ryškiau, vis dėlto fotosesija yra jūsų. Todel makiažas turėtų būti kuo labiau atitinkantis jūsų dažymosi įpročius bei charakterį. (Nebent fototesisjos idėja yra kitokia)

Na ir paskutinis, dažnai užduodamas klausimas – Ar galiu fotografuotis nesidažiusi? 

Atsakymas: O kodėl gi ne? Nuolatos fotografuoju vyrus verslo portretų fotosesijose, jie dažniausiai tai progai nenaudoja jokių kosmetikos priemonių. Jeigu niekada nesidažote, mėgstate kaip atrodote, tikrai neverta savęs keisti. Spuogelius, paakius, randelius, blizgėjimus sutvarkau nepriklausomai nuo to, ar pasidažiusi jūs, ar ne. Ko aš nedarau – nepripiešiu makiažo. Taip labai lengva pakeisti žmogų taip, kad nei jūs, nei kiti jūsų neatpažintų. Aš nežinau kaip jūs mėgstate dažytis, todėl nebandau spekuliuoti.

Tikiuosi į visus pagrindinius klausimus atsakiau. O jeigu liko neaiškumų, visada kreipkitės, atsakysiu su malonumu :)