5 patarimai, padėsiantys išsirinkiti fotografą sau
Lietuvoje yra daugybė fotografų, kurie yra be galo profesionalūs ir puikiai dirba savo darbą. Didžiuojuosi, kad gyvenu tokioje šalyje, kur nuolat galiu stebėti kuriančius žmones, iš jų mokytis ir bendradarbiauti.
Kiekvienais metais atsiranda naujų fotografų, kątik baigusių studijas ar savo hobį paverčiantys fotografo darbu. Tai geras ženklas pirkėjams, kurie turi puikią galimybę išsirinkti iš didelės paslaugų ir kainų įvairovės.
Tačiau didelė įvairovė gali pakišti koją. Kaip joje išsirinkti tą fotografą, kurio nuotraukomis džiaugsitės ne vienerius metus? Vadovaudamiesi šiais patarimais, lengviau nuspręsite su kuriuo fotografu jums pakeliui.
1. Atsikratykite frazės ‚Pakankamai gerai‘!
Nesvarbu, ar tai asmeninė fotosesija, ar vestuvių dienos fiksavimas, fotografijos paslaugos yra pakankamai brangus ir ne kiekvieną dieną įsigyjamas pirkinys. Jūs turite būti tikri, jog gausite tokį produktą, kuris vertas vinies jūsų namų sienoje. Pakankamai gerai nufotografuota nuotrauka netiktų kabėti nei mano, nei jūsų svetainėje. Ji turi būti estetiška, perteikti emocijas ar užfiksuoti jums svarbią akimirką.
2. Kas kalba jums?
Peržiūrėjus šimtus nuotraukų iš daugybės fotografų puslapių kyla klausimas – kaip išsirinkti? Mano patarimas – emocijomis. Nuotraukos privalo atitikti jūsų skonį, o jūs turite puikiai įsivaizduoti save jose. Jeigu nejaučiate nieko, žiūrėdami į fotografo darbus – tuoj pat išjunkite puslapį. Ir nesvarbu, jog kaina mažesnė ar jis duoda daugiau nuotraukų. Jau sakiau – pakankamai gerai yra veltui išleisti pinigai.
3. Stebėkite.
Didelė dalis apsisprendimo turėtų priklausyti nuo to, kaip fotografas bendrauja su jumis dar prieš fotografavimo dieną. Ar jis suteikia jums pakankamai informacijos? Ar jis konkretus? Ar maloniai bendrauja? Nuotraukų kokybė priklausys nuo to, kaip jūs sugebėsite atsipalaiduoti prieš objektyvą. O jums tai padaryti turi padėti fotografas. Jeigu jūs nesate tikra, kas vyks fotosesijos metu ir kaip bendraus fotografas – siūlyčiau pagalvoti dar kartą, ar verta fotografuotis pas tokį žmogų.
4. Noriu pamatyti nuotraukas!
Fotografai dažniausiai savo svetainėse rodo savo geriausius darbus. Taip pat stengiasi sudaryti įvairovę, todėl retai puslapyje pamatysite visas jo nuotraukas. Vienintelis būdas įsitikinti, kad fotografas sugeba išlaikyti gerą kokybę visos fotosesijos metu – paprašyti parodyti vieną ar kelias pilnas fotosesijas. Taip būsite ramūs, jog nepermokėsite už tris geras nuotraukas, kai tuo metu kitos bus paslėptos kompiuterio ar stalčiaus gilumoje.
5. Rekomendacijos ir paieška internete.
Paieška internete atima gana daug laiko ir jėgų, o peržiūrėjus bent dešimt svetainių, viskas pavirsta į bendrą maišatį. Norint jos išvengti ne vienas iš mūsų tiesiog klausia patarimo iš draugų ar pažįstamų. Pirmiausia, klausykite patarimo tik tų žmonių, kurių skoniu visiškai pasitikite. Antra, nebijokite pasidomėti, kaip viskas vyko, ar turi kokių nors pastabų fotosesijos rezultatui ar pačiam fotografui.
Tikiuosi šie patarimai jums bus naudingi ir linkiu puikios fotosesijos!